Izolace dodávky Bumblebee – 2. část
Martin a Mariya usilovně pracují na přestavbě dodávky Bumblebee na obytné auto. Jelikož bude po dokončení přestavby jejich dodávka sloužit nejen jako dům na kolech, ale také jako mobilní kancelář, velmi důležitým krokem byl výběr vhodného materiálu pro izolaci dodávky.
V předchozím článku jsme Vás informovali o tom, jak Martin a Mariya porovnávali celou řadu izolačních materiálů a vybírali pro svou obytnou vestavbu do dodávky ten nejvhodnější z nich. Po dlouhém hledání informací o výhodách a nevýhodách jednotlivých materiálů se nakonec rozhodli zaizolovat svou dodávku Bumblebee samolepicí izolační pěnou Reckhorn Camper, která se vyznačuje výbornou zvukovou izolací, nízkou tepelnou vodivostí, pružností a v neposlední řadě také příznivou cenou.
Izolaci nejprve položili na stěny a strop dodávky. Následně však museli izolování přerušit kvůli plánované návštěvě klempíře. Jakmile byl klempíř s prací hotov, mohli se Martin a Mariya konečně pustit do izolace podlahy.
Nejprve vytvořili konstrukci tvořenou dřevěnými latěmi, která bude položena pod podlahovou deskou. Latě nalepili pomocí lepidla Pattex přímo k základní podlahové ploše. Kovovou podlahu ještě před lepením důkladně odmastili.
Mezery mezi jednotlivými latěmi následně vyplnili nastříhanými díly 19 mm silné izolační pěny Reckhorn Camper. Odstřižky, které zbyly po stříhání izolačních plátů, vyplnili menší mezery tak, aby byla veškerá podlahová plocha dodávky zaizolována.
Aby zabránili úniku tepla, všechny latě i pláty izolační pěny svrchu přelepili další 3 mm silnou izolační páskou Reckhorn.
Jakmile byla izolace podlahy dokončena, Martinovi a Mariyi zbývalo už jen položit na izolaci původní podlahovou desku, kterou opatrně vyjmuli v rámci důkladného úklidu dodávky
(článek zde). Před vrácením na původní místo ještě podlahovou desku dvakrát natřeli lodním lakem.
Deska byla přišroubována s železnou podlahou pomocí 12 šroubů na celkem 6 místech. Jelikož se Martinovi a Mariyi tato podlahová deska po natření líbí pro svou charakteristickou patinu, zvažují, že ji už ničím dalším překrývat nebudou.
Ačkoliv zbývá Martinovi a Mariyi ještě spousta práce, jejich úsilí a nadšení již přináší první ovoce a jejich dlouholetý sen o nezávislém životě na cestách se pomalu, ale jistě začíná naplňovat.
V příštím článku Vám ukážeme, jak probíhala instalace solárního panelu a elektroinstalace.
Martin a Mariya své zážitky z přestavby dodávky Bumblebee sdílí s fanoušky také na sociálních sítích. Pokud Vás jejich příběh zaujal, neváhejte a sledujte je také na jejich Instagramu @vanlifelegends.